Kolejne sobotnie spotkanie w HARTMAKu

Dzisiejsze Spotkanie w HARTMAKu przebiegało w wyjątkowo wesołym nastroju. 🙂 Żartom nie było końca… 🙂 🙂 🙂

W części technicznej Andrzej SP2CA i Sławek SWL „Ramzes” tak długo pastwili się nad małym agregatem prądotwórczym, aż go naprawili i działał stabilnie.  😉

Jakub SP2OFS zaintrygował wszystkich swoim projektem anteny delty na błyskawicznie rozkładanych długich wędziskach, instalowanych z tyłu samochodu na haku holowniczym.

W części komputerowej Sławomir SP2ST przeprowadził mini szkolenie z niuansów instalacji, konfiguracji i modyfikacji oprogramowania krótkofalarskiego pod Windows 10.

Dominantą spotkania była oczywiście część nadawcza; tym razem poświęcona emisjom cyfrowym. Okazało się, że utrzymanie w ryzach ALC w „cyfrówkach”, nawet w nowoczesnych TRXach wymaga pewnej praktyki i doświadczenia. Ćwiczenie czyni mistrza i pod koniec testów sygnały emisji cyfrowych wysyłane w eter przez Radioklubowiczów prezentowały się wręcz wzorowo na WebSDRach.

Spotkanie w HARTMAKu jeszcze raz potwierdziło starą prawdę o walorach wzajemnej wymiany komputerowo-krótkofakarskich doświadczeń: w dobrej grupie można szybko rozwiązać nawet trudne problemy związane z nowoczesną techniką informatyczną.

W części piknikowo-towarzyskiej gościny gospodarz z kulinarnym bakcylem – Henryk SP2WH, oprócz tradycyjnej kawy i ciasta, serwował wyjątkowo smaczną karkówkę z grilla. Pięknie dziękujemy!  🙂 🙂

Do zobaczenia na kolejnym Spotkaniu w HARTMAKu. 🙂