PSKMAIL serwer SN2RB – testy uruchomieniowe

Dziś przeprowadziliśmy testy uruchomieniowe systemu PSKMAIL w paśmie 2m. 🙂

Serwer SN2RB, który uruchomiliśmy będzie w najbliższym czasie obiektem wielu prób i eksperymentów mających na celu zoptymalizowanie jego stabilności oraz zaimplementowanie takiej ilości funkcji, która pozwoli na maksymalne wykorzystanie jego mocy obliczeniowej oraz lokalizacji systemu antenowego, wraz z którym będzie pracował.

W chwili obecnej uruchomiona została tylko usługa najważniejsza, czyli możliwość wysyłania wiadomości email. Oprogramowanie klienckie jest dostępne na prawie wszystkie platformy systemowe; jedna z aplikacji napisana w Javie – Jpskmail świetnie pracuje w systemach Windows i Linux. 🙂

W związku z naszym zainteresowaniem rozwiązaniami mobilnymi, wykorzystujemy kolejną aplikację na systemy Android autorstwa Johna VK2ETA o nazwie AndPskmail

Terminale FLDIGI oraz PSKMAIL_SERVER

 

Pierwszy email  🙂 wysłany z aplikacji AndPskmail za pomocą radia ręcznego /interfejs akustyczny/ przez  serwer SN2RB na konto pocztowe sq2rby[at]wp.pl.

Pokładamy w tym systemie dość duże nadzieje, związane z wykorzystaniem AndPskmail w łączności kryzysowej na obszarze naszego miasta i gminy do przekazywania istotnych informacji dla służb profesjonalnych i Wydziału Zarządzania Kryzysowego w wygodnej formie wiadomości email.  🙂 🙂

Grzegorz SQ2RBY